Site Dili/Language
English French German Italian Spanish Turkish
Istatistik

mod_ant07_ziyaretmod_ant07_ziyaretmod_ant07_ziyaretmod_ant07_ziyaretmod_ant07_ziyaretmod_ant07_ziyaret
mod_ant07_ziyaretBugün16
mod_ant07_ziyaretBu Hafta111
mod_ant07_ziyaretBu Ay415

  • 0
  • 1
  • 2
prev
next

MAKTEK TÜYAP FUARI

17 Ekim - 19 Ekim tarihleri arasında 98 kişi ile ... Devamı...

2014-2015 EĞİTİM YIL

Tüm Üyelerimize ve Öğrencilerimize 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılının Hayırlı Olmasını ... Devamı...

KOSGEB ANKETİ

KOBİ'lerin güçlü ve zayıf yönlerinin ortaya çıkarılması ve çevresel Fırsatlar ... Devamı...

PostHeaderIcon ESNAFIN GERÇEĞİ

    Oda başkanımız Mehmet Ali GÜLAÇTI'nın katıldığı Esnafın gerçeği progmanı kaçıranlar, tekrar izlemek isteyenler aşağıdaki linki tıklayarak izleyebilir. 

http://www.kanalvip.com.tr/programlar/esnafin-gercegi/esnafin-gercegi-23-haziran-2014.html

 

PostHeaderIcon MAKTEK TÜYAP FUARI

17 Ekim - 19 Ekim tarihleri arasında 98 kişi ile odamızın katıdığı, İstanbul Tüyap Fuar alanında düzenlenen Metal İşlemenin son harikası olan MAKTEK Döküm ve Metaller Teknolojileri Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarına katılım sağlandı.

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon 6552 SAYILI TORBA YASA

ODA AİDAT BORCU OLAN ÜYELERİMİZ DİKKATİNE...

TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen 6552 sayılı (Torba) Kanun, 11 Eylül 2014 tarihli ve 29116 sayılı Mükerrer Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.6552 sayılı Kanun ile yapılan ve esnaf ve sanatkârlarımız ile teşkilatımızı ilgilendiren düzenlemeler aşağıda konu başlıkları altında açıklanmıştır.

1 – Yıllık aidat ve katılma payı borçlarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin olarak getirilen hükümlerden yararlanmak isteyen üyeler ile teşkilat birimlerimizin, Kasım 2014 ayı sonuna kadar ilgili oda veya üst kuruluşa bir dilekçe veya yazı ile başvuruda bulunmaları gerekmektedir.   

2 - Borç asıllarına, halen uygulanmakta olan 3095 sayılı Kanuni Faiz ve Temerrüt Faizine ilişkin Kanunda öngörülen faiz oranı yerine, yurtiçi üretici fiyat endeksi (Yİ-ÜFE) oranları uygulanacak ve buna göre hesaplanan yeni borç toplamı bulunacaktır.

3 - Esnaf ve sanatkârlarımız ile teşkilatımızın bu Kanun ile getirilen düzenlemelerden yararlanabilmeleri için dava açmamaları, açılmış davalardan vazgeçmeleri ve Kanun yollarına başvurmamaları gerekmektedir.

4 - Ödenmesi gereken toplam borcun; birinci. taksit ödeme süresi içinde (Aralık/2014 ayı sonuna kadar)  peşin ödenmesi, halinde toplam borçtan %10 oranında indirim yapılacaktır.

5 - Borçların ödenmesi gereken süre ve öngörülen sistem içinde kısmen veya tamamen ödenmemesi halinde; ilgililer bu Kanun hükümlerinden yararlanamayacaklardır.  

 ODAMIZA BAŞVURARAK 6552 SAYILI KANUN KAPSAMINDA FAİZ İNDİRİMİNDEN FAYDALANABİLİRSİNİZ. 

 

PostHeaderIcon 2014-2015 EĞİTİM YILI MESAJI

Tüm Üyelerimize ve Öğrencilerimize 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılının Hayırlı Olmasını Dileriz.

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon KOSGEB ANKETİ

KOBİ'lerin güçlü ve zayıf yönlerinin ortaya çıkarılması ve çevresel Fırsatlar ve Tehditlerin KOBİ'lerin bakış açısından tespit edilmesine yönelik KOSGEB tarafından bir anket hazırlanmıştır.

Devamını oku...

 
WEB SAYFAMIZI

Anketimiz
Web Sayfamızı Beğendiniz mi?
 
Not

Bugün kitap okudunuz mu?