Site Dili/Language
English French German Italian Spanish Turkish
Istatistik

mod_ant07_ziyaretmod_ant07_ziyaretmod_ant07_ziyaretmod_ant07_ziyaretmod_ant07_ziyaretmod_ant07_ziyaret
mod_ant07_ziyaretBugün15
mod_ant07_ziyaretBu Hafta70
mod_ant07_ziyaretBu Ay527

  • 0
  • 1
  • 2
prev
next

SAHTE İŞ MÜFETTİŞLER

Son günlerde bazı kişilerin SAHTE BELGELER DÜZENLEMEK suretiyle İş M... Devamı...

AKDENİZ YENİ YÜZYIL

27 Ekim 2014 Pazartesi günü yayımlanan Akdeniz Yeni Yüzyıl gazetesinde ... Devamı...

MAKTEK TÜYAP FUARI

17 Ekim - 19 Ekim tarihleri arasında 98 kişi ile ... Devamı...

PostHeaderIcon AKDENİZ YENİ YÜZYIL GAZETESİ İLE RÖPORTAJ

27 Ekim 2014 Pazartesi günü yayımlanan Akdeniz Yeni Yüzyıl gazetesinde Mustafa KAHRAMAN'ın oda başkanımız sayın Mehmet Ali GÜLAÇTI ile yaptığı röportaj şöyledir;

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon ESNAFIN GERÇEĞİ

    Oda başkanımız Mehmet Ali GÜLAÇTI'nın katıldığı Esnafın gerçeği progmanı kaçıranlar, tekrar izlemek isteyenler aşağıdaki linki tıklayarak izleyebilir. 

http://www.kanalvip.com.tr/programlar/esnafin-gercegi/esnafin-gercegi-23-haziran-2014.html

 

PostHeaderIcon MAKTEK TÜYAP FUARI

17 Ekim - 19 Ekim tarihleri arasında 98 kişi ile odamızın katıdığı, İstanbul Tüyap Fuar alanında düzenlenen Metal İşlemenin son harikası olan MAKTEK Döküm ve Metaller Teknolojileri Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarına katılım sağlandı.

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon 6552 SAYILI TORBA YASA

ODA AİDAT BORCU OLAN ÜYELERİMİZ DİKKATİNE...

TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen 6552 sayılı (Torba) Kanun, 11 Eylül 2014 tarihli ve 29116 sayılı Mükerrer Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.6552 sayılı Kanun ile yapılan ve esnaf ve sanatkârlarımız ile teşkilatımızı ilgilendiren düzenlemeler aşağıda konu başlıkları altında açıklanmıştır.

1 – Yıllık aidat ve katılma payı borçlarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin olarak getirilen hükümlerden yararlanmak isteyen üyeler ile teşkilat birimlerimizin, Kasım 2014 ayı sonuna kadar ilgili oda veya üst kuruluşa bir dilekçe veya yazı ile başvuruda bulunmaları gerekmektedir.   

2 - Borç asıllarına, halen uygulanmakta olan 3095 sayılı Kanuni Faiz ve Temerrüt Faizine ilişkin Kanunda öngörülen faiz oranı yerine, yurtiçi üretici fiyat endeksi (Yİ-ÜFE) oranları uygulanacak ve buna göre hesaplanan yeni borç toplamı bulunacaktır.

3 - Esnaf ve sanatkârlarımız ile teşkilatımızın bu Kanun ile getirilen düzenlemelerden yararlanabilmeleri için dava açmamaları, açılmış davalardan vazgeçmeleri ve Kanun yollarına başvurmamaları gerekmektedir.

4 - Ödenmesi gereken toplam borcun; birinci. taksit ödeme süresi içinde (Aralık/2014 ayı sonuna kadar)  peşin ödenmesi, halinde toplam borçtan %10 oranında indirim yapılacaktır.

5 - Borçların ödenmesi gereken süre ve öngörülen sistem içinde kısmen veya tamamen ödenmemesi halinde; ilgililer bu Kanun hükümlerinden yararlanamayacaklardır.  

 ODAMIZA BAŞVURARAK 6552 SAYILI KANUN KAPSAMINDA FAİZ İNDİRİMİNDEN FAYDALANABİLİRSİNİZ. 

 

PostHeaderIcon SAHTE İŞ MÜFETTİŞLERİ

Son günlerde bazı kişilerin SAHTE BELGELER DÜZENLEMEK suretiyle İş Müfettişi unvanını kullandıkları ve iş yerlerine gidip teftiş yapacaklarını beyan ederek menfaat sağlamaya çalıştıkları, toplantı, yemek, seminer organizasyonu davetiyeleri ile iş mevzuatıyla ilgili kitap, dergi ve benzeri nitelikteki yayınlar sattıkları

Devamını oku...

 
WEB SAYFAMIZI

Anketimiz
Web Sayfamızı Beğendiniz mi?
 
Not

Bugün kitap okudunuz mu?